Baza noclegowa w Grecji

Grecja, romantycznie nazywana Słoneczną Helladą jest jednym z najczęściej wybieranych przez Polaków kierunków urlopowych. Wielu turystów decyduje się zwiedzić ją za pośrednictwem biur podróży, część zaś zakłada plecak i wyrusza w podróż na własną rękę bez żadnych pośredników.

Grecja | Luksusowe apartamenty Avianto Suites w Imerovigli na Santorini
Grecja | Luksusowe apartamenty Avianto Suites w Imerovigli na Santorini (by escapio )

Grecja – podróż marzeń

Nieważne czy zdecydujemy się na podróż z biurem podróży czy na własną rękę. Warto wcześniej wszystko dokładnie zaplanować, a przede wszystkim zapoznać się z hotelem, w którym będziemy nocować.

Jeśli wybieramy się na wycieczkę z biurem podróży, nocleg w Grecji będziemy mieć już zarezerwowany. Od nas jednak zależy, na którą ofertę, w której miejscowości i z którym hotelem się zdecydujemy.

W internecie znajdziemy wiele portali podróżniczych i wyszukiwarek noclegów. Wystarczy tylko wpisać nazwę hotelu i miasto, aby dowiedzieć się niemal wszystkiego na temat danego noclegu. Znajdziemy nie tylko zdjęcia pokoi, restauracji i hotelowej okolicy, ale także opinie innych podróżników.

Z plecakiem przez Grecję

Alternatywnym sposobem zwiedzania Grecji jest podróż na własna rękę. Plusem takiego wyjazdu jest możliwość podróżowania po całym kraju i spania codziennie w innym mieście.

Za pomocą wyszukiwarki noclegów znajdziemy hotele i miejsca noclegowe w każdym greckim mieście.

Grecja | Nicholas Villa Aparthotel w miejscowości Perissa na Santorini
Grecja | Nicholas Villa Aparthotel w miejscowości Perissa na Santorini (by adeodatus )

Rodzinnie lub rozrywkowo

Grecja oferuje wiele możliwości noclegu. Do wyboru mamy między innymi miejsca idealne dla rodzin z dziećmi, jak np. Holiday Village w miejscowości Kolimbia na Rodos czy typowo imprezowe, np. w Faliraki.

Wiele hoteli w Atenach posiada w swojej ofercie odbiór z lotniska. Szczególnie warte polecenia są hotele w dzielnicy Plaka, skąd będziemy mieli blisko do Akropolu. Odradzane natomiast są hotele w dzielnicy Omonia.

Popularne wśród Polaków jest miasteczko Heraklion (Kreta). Znajduje się tu około 40 hoteli w cenie już od 75 zł za noc. Warte zobaczenia są tu m.in.: Muzeum Historyczne, Fort Kastro Koule czy Katedra Agios Minas. Sam Heraklion nie jest jednak zbyt urokliwy i warto potraktować go jako bazę wypadową do zwiedzania innych zakątków Krety.

Ceny za nocleg

Grecja nie należy do najtańszych krajów. Cena za osobę zaczyna się od 75 zł, a kończy nawet na 1000 zł. Wszystko jednak zależy od standardu hotelu oraz oczywiście od miejsca, do którego jedziemy. Nocleg w centrum Aten z pewnością będzie droższy niż na obrzeżach w mało popularnym hotelu.

Jeśli chodzi o ceny, w grę wchodzi także czas naszego wyjazdu do Grecji. W sezonie, czyli w miesiącach letnich, ceny noclegów rosną. Jeśli marzą nam się wakacje z dala od zgiełku turystów, warto wybrać się do Grecji poza sezonem, np. wiosną lub jesienią. Ominie nas wówczas tłok, upały, a ceny za nocleg będą niższe niż np. w lipcu.

Stolica Grecji: Ateny (nowogrecki: Αθήνα - Athina, klasyczna greka: Ἀθῆναι - Athenai)
Powierzchnia: 131 957 km² (107 000 km² – część lądowa, 4 957 km² – wyspy).
Liczba mieszkańców: 10,5 mln
Waluta: euro (EUR) (sprawdź kurs euro)
Język urzędowy: nowogrecki
Grecja - flaga Grecji Grecja - godło Grecji
Chiny
Chiny
Egipt
Egipt
Portugalia
Portugalia
Turcja
Turcja

Czechy
Czechy

pogoda grecja
włochy pogoda
pogoda niemcy