Dlaczego warto jechać do Grecji?

Grecja – kraj antycznych bogów i mitycznych stworów – to ulubiona wakacyjna destynacja Polaków. Do Grecji warto jechać choćby po to, by spróbować prawdziwej, aromatycznej sałatki greckiej! Ale powodów, które zachęcają nas do greckich wakacji, jest znacznie więcej...

Grecja | Zakynthos (Zakintos) - Zatoka Wraku
Grecja | Zakynthos (Zakintos) - Zatoka Wraku (by heatheronhertravels)

Przede wszystkim w Grecji panuje niesamowity klimat, który zapewnia nam udane wakacje. Czujemy się tu beztrosko i dobrze.

Grecja to idealne miejsce dla wszystkich turystów, którzy lubią wylegiwać się na plaży, ale również nie chcą rezygnować z aktywnego spędzania czasu. Organizatorzy wycieczek do tego zakątka świata oferują zwykle wiele wycieczek fakultatywnych, które skutecznie umilą nam czas spędzony w Grecji.

W dawnej Helladzie zabytków jest co niemiara! Można tu wymienić choćby Ateny (i nie warto wchodzisz w szczegóły – cała stolica Grecji jest warta uwagi, ponieważ zabytki są tu dosłownie wszędzie!), Peloponez, Olimpię i wiele innych. Niektóre budynki datuje się na V w. p.n.e. ! Podróż do Grecji to szansa na prawdziwe spotkanie z historią.

Grecja to również wspaniałe wyspy: Kreta, Rodos, Korfu... To one przyciągają co roku tysiące turystów, którzy opuszczają te miejsca z przekonaniem, że kiedyś muszą tu powrócić. Wąskie uliczki, białe domki, kolorowe kwiaty i niebieskie elementy budownictwa są wizytówką i jednocześnie symbolem Grecji. Chyba każdy z nas kojarzy bajeczną zabudowę Santorini czy malowniczą  Zatokę Wraku z Zakynthos. Dosłownie wszędzie możemy korzystać z pięknych plaż i licznych atrakcji turystycznych.

W Grecji znajduje się także całe mnóstwo klimatycznych knajpek, w których możemy skosztować wyśmienitych potraw, a wśród nich: owoców morza, ryb, soczystych cytrusów i aromatycznych sałatek.

Grecja to idealne miejsce na wakacje zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i dla zakochanych par oraz osób starszych. Grecja radośnie wita każdego i nie ma tu szansy na nudę!

Stolica Grecji: Ateny (nowogrecki: Αθήνα - Athina, klasyczna greka: Ἀθῆναι - Athenai)
Powierzchnia: 131 957 km² (107 000 km² – część lądowa, 4 957 km² – wyspy).
Liczba mieszkańców: 10,5 mln
Waluta: euro (EUR) (sprawdź kurs euro)
Język urzędowy: nowogrecki
Grecja - flaga Grecji Grecja - godło Grecji
Chiny
Chiny
Egipt
Egipt
Portugalia
Portugalia
Turcja
Turcja

Czechy
Czechy

pogoda grecja
włochy pogoda
pogoda niemcy